Sport News
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sport News

Lajmet me te reja i gjeni vetem ketu..
 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Xabi Alonso kalon ne Real Madrid

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
AdminNumri i postimeve : 195
Join date : 27/06/2009

Xabi Alonso kalon ne Real Madrid Empty
MesazhTitulli: Xabi Alonso kalon ne Real Madrid   Xabi Alonso kalon ne Real Madrid Icon_minitimeWed Aug 05, 2009 12:44 pm

Xabi Alonso kalon ne Real Madrid F.0804200808573_m

Liverpool ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Real Madridin për të lejuar largimin e mesfushorit spanjoll Xabi Alonso nga Anfield.
Alonso do tu bashkohet madrileneve në Bernabeu sapo t’i kalojë me sukses testet mjekësore, për të cilën gjë nesër do të udhëtojë në Madrid.

“Liverpooli këtë mbrëmje konfirmon se ka arritur marrëveshje për shitjen e Xabi Alonsos në Real Madrid. Kushtet e marrëveshjes do të mbeten të fshehta dhe të pazbuluara”, thuhet në deklaratën e Liverpoolit.

Mediat angleze raportojne se Xabi ka kaluar ne Real per nje shume prej 35 milion eurove.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://sport.forumsq.net
 
Xabi Alonso kalon ne Real Madrid
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Benzema kalon ne Real Madrid
» Arbeloa kalon ne Real Madrid
» De Rosi kerkohet nga Real Madrid
» Benzema do mbaje nr 19 tek Real Madrid
» Real Madrid dhe Manchester City e deshirojne Maicon

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Sport News :: Portali :: Lajmet me te reja-
Kërce tek: