Sport News - 


Lajmet me te reja i gjeni vetem ketu..
 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Website
;
POol
A jeni te kenaqur me lajmet qe po i postojme?
Po
Pak
Hiq
  
www.sport-ks.tk Sondazh
Tema Fundit
» Eto: Do e mposhtim Milanon
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:24 pm nga Admin

» Shnaider kalon ne Inter
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:22 pm nga Admin

» Arjen Roben kalon te Bayern Munchen
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:19 pm nga Admin

» Arnautovic huuazohet te Inter
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 8:12 pm nga Admin

» Huntelar kalon ne Milano
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 8:03 pm nga Admin

» Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 1:53 am nga interist

» Aquillani tanime lojtar i Liverpoolit
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 1:49 am nga interist

» Xabi Alonso kalon ne Real Madrid
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeWed Aug 05, 2009 12:44 pm nga Admin

» Van der Sar jashte fushave per dy muaj
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeWed Aug 05, 2009 12:41 pm nga Admin

Top posters
Admin (195)
Portal Sportiv - Portali Vote_lcapPortal Sportiv - Portali Voting_barPortal Sportiv - Portali Vote_rcap 
interist (39)
Portal Sportiv - Portali Vote_lcapPortal Sportiv - Portali Voting_barPortal Sportiv - Portali Vote_rcap 
besart buzhala (9)
Portal Sportiv - Portali Vote_lcapPortal Sportiv - Portali Voting_barPortal Sportiv - Portali Vote_rcap 
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Klikimet ne Forum
dish network
www.sport.forumsq.net
Eto: Do e mposhtim Milanon
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:24 pm nga Admin
Portal Sportiv - Portali F.0828112744941_m

Sulmuesi i ri i Interit, Samuel Eto’o, është i bindur se skuadra e tij do të dalë fituese nga përballja e të shtunës mbrëma kundër Milanit.
“Shpresoj që derbi të jetë përplot lojë të bukur dhe t’u ofrojë kënaqësi tifozëve. Me gjithë respektin që kam për Milanin, ne do të fitojmë”.

“Nuk mendoj se do të shënoj, por mund të them se Interi do të mposhtë Milanin”, ka thënë kamerunasi për “La Gazzetta Dello Sport”.


Komentet: 0
Shnaider kalon ne Inter
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:22 pm nga Admin
Portal Sportiv - Portali F.0828135348178_m

Real Madrid ka konfirmuar se klubi ka shitur mesfushorin Wesley Sneijder te kampioni i Serie A, Interi.
Holandezit që në fillim të afatit kalimtar iu tha se ai ishte i tepërt në Santiago Bernabeu, vetëm pas një sezoni pasi iu bashkua klubit, ku kaloi nga Ajaxi.

Shuma e transferimit besohet të jetë rreth 15 milionë euro, ndërsa kalimi i tij në Giuseppe Meazza është pohuar edhe nga klubi spanjoll.

“Real Madrid dhe Inter Milan kanë arritur marrëveshje për transferimin e lojtarit Wesley Sneijder te klubi …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Arjen Roben kalon te Bayern Munchen
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:19 pm nga Admin
Portal Sportiv - Portali Arjen-Robben_2089843

Bayern Munchen kane bere te ditur se kane arritur marreveshje me Real Madridin per transferimin e Arjen Roben ne radhet e veta.

Roben do barte fanellen me numer 10 e cila ishte e lire qe nga largimi i Makaay.

Shifra e sakte e paguar nga Bayern ende nuk dihet por mendohet se eshte 22 milion euro.


Komentet: 0
Arnautovic huuazohet te Inter
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 8:12 pm nga Admin
Portal Sportiv - Portali 51453_news

Sulmuesi i perfaqesueses austriake Marko Arnautovic ka arritur marreveshje me Zikaltertit per transfermin e tij ne Itali si huazim.
Ne marreveshje egziston edhe klauzola e cila ia mundeson kampioneve te Italise blerjen e sulmuesit austriak pas perfundimit te sezones.

Qmimi per Arnautovic sipas spekulimeve pritet te jete diku 9 milion euro.


Arnautovic ka debutuar me skuadren e pare te Twentes ne vitin 2007 dhe ne 58 ndeshje ka shenuar 14 gola.


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Huntelar kalon ne Milano
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 8:03 pm nga Admin
Portal Sportiv - Portali 51496_news

Me ne fund skuadra e Milanos ka arritur te siguroje sherbimet e jne sulmuesi dhe ai eshte Klas Jan Huntelar.
Lajmin per arritje te marreveshjes e ka dhene Menaxheri gjeneral Adriano Galliani per web faqen zyrtare te Rossonereve.

Galliani per web faqen e Rosonereve ka deklaruar: "AC Milan ka arritur marreveshjen me Real Madridin per transferimin e sulmuesit holandez Klas Jan Huntelar.
Holandezi do nenshkruaj me ne pasi te beje testet mjekesore dhe ajo pritet te behet sonte ose neser."

Huntelar me Milanon ka nenshkruar kontrate 4 …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 1:53 am nga interist
Portal Sportiv - Portali Berluskoni-milan1

Dita e sotme rezulton mjaft e rëndësishme për merkaton e Milanit, pas takimit që presidenti Berluskoni zhvilloi me administratorin Galiani dhe teknikun Leonardo.
Me në fund Berluskoni duket se ka kthyer sytë nga merkato, dhe së shpejti pritet të “hapë kasaforten” për të plotësuar kërkesat e Leonardos.

“Fillimisht dua të falënderoj trajnerin Leonardo që zgjodhi të drejtojë ekipin tonë. Kërkesën e tij të parë e kam plotësuar, qëndrimin e Andrea Pirlos në Milano. Nuk do të marrim parasysh asnjë …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Aquillani tanime lojtar i Liverpoolit
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 1:49 am nga interist
Portal Sportiv - Portali 33042_news

Liverpool zyrtarisht ka bere te ditur se ka arritur marreveshjen me Roman per Aquillanin.Italiani do fluturoje kete jave per ne Anfield per te bere testet mjekesore e pastaj do nenshkruaj per Te Kuqte.

Benitez per web faqen zyrtare te Liverpool ka deklaruar:"Akuillani eshte lojtar shume i mire dhe une jam i lumtur qe kemi arritur marreveshje me Romen per transferimin e tij ne Anfilld.
Alberto ka mentalitet fituesi dhe ka eksperience si ne Serie A dhe ne Ligen e Kampioneve.Gjithmone ka qene ne listen e lojtareve me te mire ne Bote dhe ka …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Xabi Alonso kalon ne Real Madrid
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeWed Aug 05, 2009 12:44 pm nga Admin
Portal Sportiv - Portali F.0804200808573_m

Liverpool ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Real Madridin për të lejuar largimin e mesfushorit spanjoll Xabi Alonso nga Anfield.
Alonso do tu bashkohet madrileneve në Bernabeu sapo t’i kalojë me sukses testet mjekësore, për të cilën gjë nesër do të udhëtojë në Madrid.

“Liverpooli këtë mbrëmje konfirmon se ka arritur marrëveshje për shitjen e Xabi Alonsos në Real Madrid. Kushtet e marrëveshjes do të mbeten të fshehta dhe të pazbuluara”, thuhet në deklaratën e Liverpoolit.

Mediat …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
Van der Sar jashte fushave per dy muaj
Portal Sportiv - Portali Icon_minitimeWed Aug 05, 2009 12:41 pm nga Admin
Portal Sportiv - Portali Van_der_sar1

Portieri Edvin van der Sar nuk do të jetë në dispozicion të Mançester Junaited për gati dy muaj si pasojë një dëmtimi në dorë.
Lajmin e bëjnë të ditur mediat britanike, të cilat sqarojnë se gardiani i kampionëve të Premier Ligës është dëmtuar gjatë pritjes së penalltive në përballjen me Bajernin e Mynihut për trofeun “Audi Cup”. Skanimi i bërë në dorën e majtë të Van der Sarit zbuloi se atij i janë thyer dy eshtra.

Menjëherë portieri holandez i është nënshtruar operacionit, dhe pritet të …


[ Më shumë ]
Komentet: 0
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht:
:: Harrova fjalkalimin
Sondazhe
Cili sport ju pelqen me shume?
Futbolli
Basketbolli
Hendbolli
Voleibolli
Automobilizmi
Tenisi
Noti
Sporte tjera
  
sport.forumsq.net sondazh
Statistikat
Forumi ka 5 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri interist

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 243 artikuj v 241 temat
Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 54 më Sat Feb 17, 2024 8:34 am
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search