Sport News
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sport News

Lajmet me te reja i gjeni vetem ketu..
 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos

Shko poshtë 
AutoriMesazh
interist
Numri i postimeve : 39
Join date : 18/07/2009

Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos Empty
MesazhTitulli: Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos   Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos Icon_minitimeThu Aug 06, 2009 1:53 am

Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos Berluskoni-milan1

Dita e sotme rezulton mjaft e rëndësishme për merkaton e Milanit, pas takimit që presidenti Berluskoni zhvilloi me administratorin Galiani dhe teknikun Leonardo.
Me në fund Berluskoni duket se ka kthyer sytë nga merkato, dhe së shpejti pritet të “hapë kasaforten” për të plotësuar kërkesat e Leonardos.

“Fillimisht dua të falënderoj trajnerin Leonardo që zgjodhi të drejtojë ekipin tonë. Kërkesën e tij të parë e kam plotësuar, qëndrimin e Andrea Pirlos në Milano. Nuk do të marrim parasysh asnjë ofertë për Pirlon, dhe këtë e konfirmoj. Kërkesa e dytë është afrimi i një sulmuesi të klasit botëror. Mund të them se i kemi të gjitha paratë në dispozicion për të plotësuar edhe këtë”, deklaron Berluskoni duke ngrohur opinion kuqezi pas një heshtjeje të gjatë.

Lidhur me emrin e sulmuesit, me të lakuar janë Luis Fabiano dhe Huntelar. I pari nuk ishte i pranishëm në një miqësore që zhvilloi Sevilja me pretekstin e një dëmtimi të lehtë muskulor. Ndërkohë që mediat spanjolle raportojnë se mungesa e Luis Fabianos lidhet me kalimin e tij në drejtim të Milanos.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Berlusconi: Do i plotesojme deshirat e Leonardos
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Sport News :: Portali :: Lajmet me te reja-
Kërce tek: