Sport News
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sport News

Lajmet me te reja i gjeni vetem ketu..
 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 MILANO: Te henen fillon epoka Leonardo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin



Numri i postimeve : 195
Join date : 27/06/2009

MILANO: Te henen fillon epoka Leonardo Empty
MesazhTitulli: MILANO: Te henen fillon epoka Leonardo   MILANO: Te henen fillon epoka Leonardo Icon_minitimeThu Jul 02, 2009 1:29 am

MILANO: Te henen fillon epoka Leonardo Leo

Gjithë vëmendja do të jetë e përqendurar më shumë tek trajneri brazilian se tek skuadra


E ka bërë shumë herë më parë, por të hënën e ardhshme për Leonardon mbërritja në Milanelo do të ketë një shije më emocionuese dhe më të bukur, por jo shqetësuese. Braziliani vjen nga një tokë ku futbolli, në të gjithë format e tij, është argëtim, gëzim, jo frikë, jo problem, jo ankth. Por Leonardo nuk mund të injorojë kuriozitetin, që e rrethon. Mënyra sesi do ta drejtojë Milanin dhe zgjedhjet e tij do të analizohen nga të gjithë. Reflektorët do të përqendrohen më shumë tek trajneri se tek skuadra. Pak a shumë siç ka ndodhur vitin e kaluar tek Interi me ardhjen e Mourinjos. Dhe nuk është e thënë që të jetë një problem.

Në krahasim me Milanin e Ançelotit diçka do të ndryshojë. Në pritje për të njohur fatin e Pirlos dhe emrin e sulmuesit të ri, ka mundësi që të vijë një ndryshim i modulit që t’i përshtatet më mirë karakteristikave të lojtarëve. Pema e Krishtlindjes (skema 4-3-2-1), aq shumë e dashur për Ançelotin, do të përdoret vetëm në disa raste të caktuara dhe skema kryesore do të jetë ajo 4-3-3. Idealja për të shfrytëzuar urinë e madhe për gola të qendërsulmuesit (nuk duhet harruar i zakonshmi Inzagi, vendimtar në Champions dhe në ndeshjet e rëndësishme), për dinamizmin e Patos dhe për t’i rikthyer Ronaldinjos atë zonë të fushës që preferon më shumë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://sport.forumsq.net
 
MILANO: Te henen fillon epoka Leonardo
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Eto mberrin ne Milano
» Luis Fabiano tek Milano?
» Huntelar kalon ne Milano
» Milano kerkon Peter Crouch
» Luis Fabiano deshiron te kaloj tek Milano

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Sport News :: Portali :: Lajmet me te reja-
Kërce tek: